Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'de Okullara Zorunlu Bağışa Müdür Desteği

5.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İlçe Müdürü Aydın Usman’ın, uzlaşmaz tavrı ile şikayetçi öğrenci velilerine tepki gösterdiği belirtildi. Devletin okullara yeterli ödenek çıkarmadığı, ancak öğrenci velilerinin gönüllü bağışlarıyla,İmam Hatip Okullarına 250 Tl.’lik burs garantisi ile öğrenci aranırken, Gaziemir Atatürk Ortaokulana kayıt için öğrencisini kaydettirmek isteyen veliye, zorunlu bağış baskısı devam ediyor.

Öğrencisini e devlet bilgileri ışığında, Gaziemir Atatürk Ortaokulana kayıt ettirmek isteyen veliden istenen evraklar arasında yer alan, yüzey temizleyici, klorak, fotokopi kağıdı ve 300 tl’lik zorunlu bağışa itiraz etmek için soluğu Gaziemir Kaymakamlığında alan velilere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Usman’dan tepki geldi.

Öğrenci Velileri, şikayetlerini ilettikleri Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez’in, konunun çözümü için havale ettiği İlçe Müdürü Aydın Usman’ın, uzlaşmaz tavrı ile şikayetçi öğrenci velilerine tepki gösterdiği belirtildi. Devletin okullara yeterli ödenek çıkarmadığı, ancak öğrenci velilerinin gönüllü bağışlarıyla, okullarda hizmetin yapılabildiğini, öğrenci velilerinin bu şikayetlerinden vaz geçmelerini istediği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı okullara kayıtların başlamasıyla birlikte her yıl yaptığı gibi okullarda “zorunlu bağış alınmaması” konusunda bir genelge yayınlamasına rağmen, “ 444 83 83 şikayet hattı”nı hizmete sokmasına rağmen, ilçenin en büyük mülki amirinin sorunun çözümü noktasında talebine rağmen, ilçe milli eğitim müdürü Aydın Usman’ın uzlaşmaz bir tavırla öğrenci velilerine gösterdiği tepki, öğrenci velilerince yadırgandı, konunun çözümü için İzmir Valiliğine gideceklerini belirttiler.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Buca Gölet civarında ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarında etkisiyle büyüyor. Gökyüzünü kaplayan dumanlar şehrin birçok noktasından görülüyor.

Gaziemir’in 26 ayrı noktasında kurulan 273 sandıkta, yüzde doksana varan katılım ile olaysız, sorunsuz ve neşe içersinde oylarını kullandı, tercihlerini sandıklara yan...

Şu ana kadar her hangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı ilçemizdeki seçim sonuçlarını, sandıklar açılır açılmaz Gaziemir Net’ten öğrenebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda, tapulu arazisi ‘Doğal ve Ağaçlık Karakteri Korunacak’ alanda olmasına rağmen, yüzlerce zeytin ağacını izin almadan katleden hak sahiplerine dur di...

Bu yıl Ramazan kutlamalarında A.Arda meydanını en çok kullanan, adeta mesken tutan tek parti AKP Gaziemir İlçe oldu. AKP Gaziemir Gençlik Kolları üyesi gençler her gec...