Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'de Okullara Zorunlu Bağışa Müdür Desteği

5.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İlçe Müdürü Aydın Usman’ın, uzlaşmaz tavrı ile şikayetçi öğrenci velilerine tepki gösterdiği belirtildi. Devletin okullara yeterli ödenek çıkarmadığı, ancak öğrenci velilerinin gönüllü bağışlarıyla,İmam Hatip Okullarına 250 Tl.’lik burs garantisi ile öğrenci aranırken, Gaziemir Atatürk Ortaokulana kayıt için öğrencisini kaydettirmek isteyen veliye, zorunlu bağış baskısı devam ediyor.

Öğrencisini e devlet bilgileri ışığında, Gaziemir Atatürk Ortaokulana kayıt ettirmek isteyen veliden istenen evraklar arasında yer alan, yüzey temizleyici, klorak, fotokopi kağıdı ve 300 tl’lik zorunlu bağışa itiraz etmek için soluğu Gaziemir Kaymakamlığında alan velilere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Usman’dan tepki geldi.

Öğrenci Velileri, şikayetlerini ilettikleri Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez’in, konunun çözümü için havale ettiği İlçe Müdürü Aydın Usman’ın, uzlaşmaz tavrı ile şikayetçi öğrenci velilerine tepki gösterdiği belirtildi. Devletin okullara yeterli ödenek çıkarmadığı, ancak öğrenci velilerinin gönüllü bağışlarıyla, okullarda hizmetin yapılabildiğini, öğrenci velilerinin bu şikayetlerinden vaz geçmelerini istediği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı okullara kayıtların başlamasıyla birlikte her yıl yaptığı gibi okullarda “zorunlu bağış alınmaması” konusunda bir genelge yayınlamasına rağmen, “ 444 83 83 şikayet hattı”nı hizmete sokmasına rağmen, ilçenin en büyük mülki amirinin sorunun çözümü noktasında talebine rağmen, ilçe milli eğitim müdürü Aydın Usman’ın uzlaşmaz bir tavırla öğrenci velilerine gösterdiği tepki, öğrenci velilerince yadırgandı, konunun çözümü için İzmir Valiliğine gideceklerini belirttiler.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP İzmir’de uzun yıllar partide çeşitli görevlerde bulunan eski İl Başkanvekili Zikri Dursun, son yolculuğuna uğurlandı.

Gaziemir’in amatör futbol mirasını alarak, Gaziemirgücü adı altında rant kapısına çevrilen, yüzlerce özverili kişilerin emekleriyle kurulan tesisler, yüz binlerce lira...

Yeni okula kayıt olacak tüm öğrenci velilerinden alınan, 150 liradan başlayıp, 500 liraya kadar varan zorunlu bağışların gölgesinde başlayan eğitim ve öğretim sezonund...

İzmir’in kurtuluş günü 9 Eylül, kentte büyük bir coşkuyla kutlandı. On binlerce İzmirli, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin akşam saatinde düzenlediği fener alayına kat...

İzmir’in 95. kurtuluş yıldönümü birbirinden renkli etkinliklerle kutlanacak.