Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'de Okul Kayıt Parası İsyanına Alakasız Cevap

29.8.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bu açıklama ile Gaziemir Atatürk Ortaokuluna kesin kayıt için istenilen evraklar arasında yer alan, yüzey temizleyici, fotokopi kağıdı, klorak ve 300 tl. zorunlu nakit para yardım konusu, FETÖ ile bir araya getirilen ilk ilçe oldu.Türkiye’de ilk kez, okul kayıt döneminde öğrenci velilerinden yasal olmasa da istenilen okul kayıt parası ile 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan Fethullah Gülen Cemaati Terör Örgütü arasında bağ kuruldu.

Geçtiğimiz günlerde gazetemizin gündeme getirdiği ‘Gaziemir’de Okullar Ücret Almadan Kayıt Yapmıyor’ haberimize, Gaziemir Atatürk Ortaokulu yetkililerinden  ”Bu okullarda ülkemizin insanları’nın başına bomba yağdıran, tankla, helikopterlerle insanımıza  ateş eden insanlar yetişmeyecek”  ”Hem ailelerinden bir sürü para alacak ,hem de vatanına milletine  ihanet eden insanlar yetiştireceksiniz”.Biz okulumuzda devletimize,milletimize ve ailelerine hizmet edecek hayırlı evlatlar yetiştirmek için çalışıyoruz” açıklaması geldi. 

Bu açıklama ile Gaziemir Atatürk Ortaokuluna kesin kayıt için istenilen evraklar arasında yer alan, yüzey temizleyici, fotokopi kağıdı, klorak ve 300 tl. zorunlu nakit para yardım konusu, FETÖ ile bir araya getirilen ilk ilçe oldu.

Gaziemir Atatürk Ortaokulu yetkililerinin yaptığı bu açıklamayı, ‘Biz Adalet Diyoruz O Atlet’ diyor, benzetmesi yapan öğrenci velileri, öğrencilerini sorun çıkartılmadan okul kayıt işlemlerinin yapılmasını, çocuklarının Atatürkçü ve Laik, birer birey olarak yetiştirilmesini istediler.

Son yıllarda göreve getirilen yetkililerin büyük bir kısmının, liyakat esasına göre değil, tarikat ve cemaat ilişkilerine göre atandığını belirten öğrenci velileri, özellikle milli eğitimde 15 Temmuz darbe girişimi sonrası, gerekli FETÖ temizliğinin yapılmadığını belirttiler.

Atatürk Ortaokulunun ilk açılışında müdür olarak görev yapan, Osman Uzunbay döneminden bu yana, okul başarı grafiğinin hep yüksek olduğunu belirten öğrenci velileri, okul başarısının tamamını, okul yönetimi ile ilişkilendirilmesini, abesi iştigal olarak nitelendirildi. 

Hoşafın araştırılması ve geliştirilmesi gereken bir proje olduğunu belirleyen Tubitak’ın geldiği konumla, il ve ilçelerde görev alan eğitim kurumu yetkililerinin eş değer olduğunu, normal okul kayıtlarına yapılan başvuru yoğunluğunun, okul başarısından değil, çocuklarını imam hatip okullarına göndermek istemediklerinden kaynaklandığını belirttiler. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen geri döndürülemeyen Faik Aşıklar, genç yaşta aramızdan ayrıldı, tüm Gaziemir’i yasa boğdu.

35 M 8723 plakalı minibüs , A. Yavuz caddesinde sollama yasağının olduğu yerde, kasisli kavşağa 5 metre kala, yaptığı hatalı solama sonrası yolun karşısına geçmeye çal...

Her ne kadar, ellerimizi güzel bir şeyi ödüllendirmek için veya bir olayı protesto etmek için birleştirsek de toplumumuzun büyük bir kısmı haklı olup olmadığını sorgul...

, CHP İzmir İl Başkan Yardımcılığı da yapan Dr. Ülkümen Rodoplu, ile son günlerde sağlık yaşam konusunda Rodoplu’nun araştırmalarını, konferanslarını yakından takip ed...

Eskişehir, İnegöl, Bursa, Soma, Gönen, Biga, Çan, Çanakkale, İstanbul ve İzmir illerinde örgütlü Pomak Derneklerinin temsilcileri