Haber Üstü Reklam Alanı

Rusya Büyükelçisi İzmir'de yaşayan Ruslarla buluştu

19.8.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'de yaşayan Rus aileler ileTürk ve Rus çiftlerin çocuklarına Rus dilini sevdirmek ve unuttturmamak için kurulan Soljenitsin Rus Dil ve Kültür Derneği Karşıyaka'daki yeni binasının açılışını yaptı.RUSYA Federasyonu Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, İzmir'de yaşayan Ruslar'ı yalnız bırakmadı. İzmir'de Soljenitsin Rus Dil ve Kültür Derneği'nin yeni Karşıyaka'daki ofisinin açılışını yapan Yerhov "Diller milletlerin yakınlaşmasına fayda sağlar. Ben de Türkçe öğreniyorum"dedi.İzmir'de yaşayan Rus aileler ileTürk ve Rus çiftlerin çocuklarına Rus dilini sevdirmek ve unuttturmamak için kurulan Soljenitsin Rus Dil ve Kültür Derneği Karşıyaka'daki yeni binasının açılışını yaptı. 

Açılışa 86. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın (İEF) açılışı için İzmir'de bulunan Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov da katıldı. Büyükelçilik görevine 1 ay önce başladığını belirten Yerhov, İzmir'de yaşayan Ruslarla görüşmeden kentten ayrılmak istemediğini söyledi. İzmir'e her geldiğinde bir araya gelmeyi istediğini belirten Yerhov, "Dernek çok güzel bir iş yapıyor. Çocukların Rus dilini öğrenmesi, unutmaması çok önemli. Diller milletlerin yakınlaşmana faydalı olur. Ben de Türkçe öğreniyorum" dedi. Soljenitsin Rus Dil ve Kültür Derneği Başkanı Andrey Ponomarev, 2009 yılında faaliyetlerine başlayan derneğin Rus çocukların Rus dilini unutmamalarını amaçladığını söyledi. Türkiye'de yaşayan anne veya babası Rus olan çocukların Türkçe bildiklerini, Dernek'te de Rusça öğrendiklerini, şarkı söylediklerini, Rus kültüründe yeralan dansları yaptıklarını dile getirdi. Derneğe 250 çocuğun sürekli geldiğini belirten Ponomarev, kültürel etkinlere devam edeceklerini söyledi.

Büyükelçi Yerhov, Dernek Başkanı Ponomarev ve İzmir Gaziemir- Volgograd Kardeş Şehir Aileleri Kültür, Dayanışma ve Yarlaşma Derneğe Başkanı Aydın Tülü ve Karşıyaka Spor Klubü Eski Başkanı Ali Erten binanın açılış kurdelesini kesti. Dernek'in etkinliklerine katılan çocukların şarkı söylediği ve dans ettiği gösteriler yapıldı. Büyükelçi Yerhov de çocukların gösterilerine alkışla eşlik etti. Yerhov daha sonra Türk ve Rus ailelerinin çocuklarıyla hatıra fotoğrafı çekıldı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Adnan Oktar grubuna yönelik operasyonda gözaltına alınan Duygu Altınok'un emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Polisin "Turnike" sisteminden "Mehdi" iddiasına kadar bir ç...

15 Temmuz tarihinde Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Mazluma Yunus ; Zalime Yavuz oluruz! Öl de ölelim, vur de vuralım reis!!!! başlıklı yazısını, silahlı re...

Buca Gölet civarında ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarında etkisiyle büyüyor. Gökyüzünü kaplayan dumanlar şehrin birçok noktasından görülüyor.

Gaziemir’in 26 ayrı noktasında kurulan 273 sandıkta, yüzde doksana varan katılım ile olaysız, sorunsuz ve neşe içersinde oylarını kullandı, tercihlerini sandıklara yan...

Şu ana kadar her hangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı ilçemizdeki seçim sonuçlarını, sandıklar açılır açılmaz Gaziemir Net’ten öğrenebilirsiniz.