Haber Üstü Reklam Alanı

Hava Sıcaklığı 45 Derece Minibüsler Klimasız Yolcu Taşımaya Devam

1.7.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kavurucu sıcaklığa rağmen, adına toplu taşımacılık denilen bu minibüslerin kural tanımazlığı, insanları kömür torbası gibi taşımasına halkın tepki göstermeden seyahat etmesi....İzmir’de hava sıcaklığı gölgede 40 derece olmasına rağmen, şehir içersinde adına toplu taşıma aracı denilen minibüsler, zorunlu olmasına rağmen kavurucu sıcaklıkta klima çalıştırmadan yolcu taşımaya devam ediyor, yetkililer seyrediyor.  

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Trafik Müdürlüğünce denetlenmesi gereken, Şehir içi taşımacılık yapan minibüsler, yakıttan tasarruf amacıyla klimalarını çalıştırmadan, yolcu kapıları açık şekilde taşımacılık yapmaya devam ediyor. 

Kavurucu sıcaklığa rağmen, adına toplu taşımacılık denilen bu minibüslerin kural tanımazlığı, insanları kömür torbası gibi taşımasına halkın tepki göstermeden seyahat etmesi, Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin görmezden gelmesi İzmir’in çağdaşlığına gölge düşürdüğü belirtildi.

Bu günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İngiltere’de İzmir’in ne kadar yaşanılabilir bir kent olduğunu tanıtmaya çalışırken, şehir içi taşımacılık yapan minibüslerin gün boyu gereksiz korna çalarak gürültü kirliği yarattığını, kural tanımaz seyahatle trafiği nasıl kilitlediği, 50 derece sıcaklıkta klimasız yolcu taşımacılığı yapması, İzmir’e yakışmadığı söylendi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Geceyi Tınaztepe Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde geçiren Yılmaz Ağırtaş, beyin damarlarındaki sıkışıklığın açılması için, durumunu takip eden doktorları tarafından am...

Yılmaz Ağırtaş, dün gece 01:00 sıralarında geçirdiği rahatsızlık sonucu Buca Tınaztepe Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesine kaldırıldı.

Yeni bir yıla başlıyoruz. Daha özgür, daha adil, savaşsız, sömürüsüz bir dünya bütün insanlığın, insanlık kadar kadim bir özlemi.

Gaziemir Net TV stüdyosunda çekimleri yapılan ve 80 dakika süren programında, Levent Çağlarsu’nun mizahi sorularını, Halil İbrahim Şenol’un espirili cevaplarını Gaziem...

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bundan otuz üç yıl önce Bulgaristan’da yaşanan bu acı olayları unutmanın mümkün olmadığını belirtti