Haber Üstü Reklam Alanı

Hava Sıcaklığı 45 Derece Minibüsler Klimasız Yolcu Taşımaya Devam

1.7.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kavurucu sıcaklığa rağmen, adına toplu taşımacılık denilen bu minibüslerin kural tanımazlığı, insanları kömür torbası gibi taşımasına halkın tepki göstermeden seyahat etmesi....İzmir’de hava sıcaklığı gölgede 40 derece olmasına rağmen, şehir içersinde adına toplu taşıma aracı denilen minibüsler, zorunlu olmasına rağmen kavurucu sıcaklıkta klima çalıştırmadan yolcu taşımaya devam ediyor, yetkililer seyrediyor.  

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Trafik Müdürlüğünce denetlenmesi gereken, Şehir içi taşımacılık yapan minibüsler, yakıttan tasarruf amacıyla klimalarını çalıştırmadan, yolcu kapıları açık şekilde taşımacılık yapmaya devam ediyor. 

Kavurucu sıcaklığa rağmen, adına toplu taşımacılık denilen bu minibüslerin kural tanımazlığı, insanları kömür torbası gibi taşımasına halkın tepki göstermeden seyahat etmesi, Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin görmezden gelmesi İzmir’in çağdaşlığına gölge düşürdüğü belirtildi.

Bu günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İngiltere’de İzmir’in ne kadar yaşanılabilir bir kent olduğunu tanıtmaya çalışırken, şehir içi taşımacılık yapan minibüslerin gün boyu gereksiz korna çalarak gürültü kirliği yarattığını, kural tanımaz seyahatle trafiği nasıl kilitlediği, 50 derece sıcaklıkta klimasız yolcu taşımacılığı yapması, İzmir’e yakışmadığı söylendi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Buca Gölet civarında ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarında etkisiyle büyüyor. Gökyüzünü kaplayan dumanlar şehrin birçok noktasından görülüyor.

Gaziemir’in 26 ayrı noktasında kurulan 273 sandıkta, yüzde doksana varan katılım ile olaysız, sorunsuz ve neşe içersinde oylarını kullandı, tercihlerini sandıklara yan...

Şu ana kadar her hangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı ilçemizdeki seçim sonuçlarını, sandıklar açılır açılmaz Gaziemir Net’ten öğrenebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda, tapulu arazisi ‘Doğal ve Ağaçlık Karakteri Korunacak’ alanda olmasına rağmen, yüzlerce zeytin ağacını izin almadan katleden hak sahiplerine dur di...

Bu yıl Ramazan kutlamalarında A.Arda meydanını en çok kullanan, adeta mesken tutan tek parti AKP Gaziemir İlçe oldu. AKP Gaziemir Gençlik Kolları üyesi gençler her gec...