Haber Üstü Reklam Alanı

Hayırseverlik İçin Dernek Olmaya Gerek Yok Dediler Kırk Beş Çocuğu Sünnet Ettirdiler

11.6.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir’de bir çok sivil toplum örgütü kendi içlerine kapanık, dar bir çerçeve de, kısır döngü içersinde, yapmacık dernek faaliyetlerinde bulunurken, siyasi ve ticari menfaat düşüncesi olmadan bir araya gelen sekiz Gaziemirli ev hanımı..Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız dediler, bir gecede kırk beş çocuğun sünnet düğününü gerçekleştirdiler, bir çiftti dünya evine soktular.

VİDEO 7.Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni

Gaziemir tarihinde bu güne kadar hiçbir sivil toplum örgütünün hayata geçiremediği ve geçiremeyeceği kadar büyük bir organizasyona imza atan, başta Mine Kapı ve Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız ekibi, bu yıl geleneksel hale getirdiği 7. toplu sünnet törenini Bizim Bahçe Kır Düğün Salonunda gerçekleştirdi.

Gaziemir’de bir çok sivil toplum örgütü kendi içlerine kapanık, dar bir çerçeve de, kısır döngü içersinde, yapmacık dernek faaliyetlerinde bulunurken, siyasi ve ticari menfaat düşüncesi olmadan bir araya gelen sekiz Gaziemirli ev hanımı, yardıma muhtaç kırk beş ailenin erkek çocuklarını sünnet ettirirken, yine ekonomik nedenlerden dolayı uzun süredir düğün törenlerini yapamayan Gül ve Mehmet çiftini evlendirdiler.

Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız Ekibi, bu yıl ilk kez iki ayrı töreni bir araya getirirken, tüm gelenek ve görenekleri yerine getirmeyi ihmal etmedi. Gelini kız evinden davul zurna eşliğinde alan iyilik sever ev hanımları, sünnet konvoyu ile birlikte Gaziemir’in cadde ve sokaklarını renklendirdi, sünnet çocuklarına kınalar yaktı. 

Bu mutlu güne katılanlar, İftarlarını Gaziemir Hazreti Osman Cami hocası Mehmet Lale’nin okuduğu dualar ve Hayırsever iş adamı İlhan Sofyalıoğlu’nun hazırlattığı yedi yüz kişilik yemek ile oruçlarını açarken, Bizim Bahçe Kır Düğün Salonun pianist şantörü Yavuz Erdoğmuş’un şarkıları ile pisti boş bırakmadılar.

Her yıl olduğu gibi bu yılda ücretsiz olarak Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız ekibine kapılarını açan Bizim Bahçe Kır Düğün salonunda yapılan törene katılan Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez, Yaşamın başka insanlar için yapılan gayretlerle daha güzelleştiğini söyledi. Dünyada sadece kendisi için çaba sarf eden insanların veya sadece kendi hısım akrabası için çaba sarf eden insanların, birde kendisi ailesi ve içinde bulunduğu toplum için çaba sarf eden insanların bulunduğunu belirtti. Asıl önemli olanın tüm toplum için bir şeyler yapmak olduğunu söyleyen Dönmez, bu organizasyonu hayata geçiren Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız ekibine, buraya maddi manevi destek olan tüm hayırseverlere, Gaziemir halkı adına çok teşekkür ettiğini ve Allah razı olsun dediğini belirtti.

Son yıllarda Siirt ve Batman’a yaptığı yardımlarla genel medyanın ilgi odağı haline gelen Mine Kapı önderliğindeki Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız ekibini, bu önemli günde Anadolu Ajansı yaptığı çekimlerle tarih sayfasına not ederken, Gaziemir’in yardımseverliğini ülke gündemine taşıdı. Bu güne kadar ilçemiz çoğu zaman ülke gündemine, kavgalarla, dövüşlerle, emekçilere atılan kafalarla gelirken, bu kez ilçemiz bu kötü imajı silecek haberlere konu olmanın mutluluğunu da yaşadı. 

Sadece Allah Razı Olsun diye yola çıkan bu hayırsever Gaziemirli ev hanımlarını, bu mutlu günlerinde Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez, CHP’li Büyükşehir ve Gaziemir Belediye Meclis Üyeleri Abdurrahim Nursoy ile Bengü Sayköse, Saadet Partisi Gaziemir Temsilcileri, Kent Konseyi Başkanı Coşkun Özen ve Yeşil Mahalle Muhtarı Gülümser Alçin yalnız bırakmadılar.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen geri döndürülemeyen Faik Aşıklar, genç yaşta aramızdan ayrıldı, tüm Gaziemir’i yasa boğdu.

35 M 8723 plakalı minibüs , A. Yavuz caddesinde sollama yasağının olduğu yerde, kasisli kavşağa 5 metre kala, yaptığı hatalı solama sonrası yolun karşısına geçmeye çal...

Her ne kadar, ellerimizi güzel bir şeyi ödüllendirmek için veya bir olayı protesto etmek için birleştirsek de toplumumuzun büyük bir kısmı haklı olup olmadığını sorgul...

, CHP İzmir İl Başkan Yardımcılığı da yapan Dr. Ülkümen Rodoplu, ile son günlerde sağlık yaşam konusunda Rodoplu’nun araştırmalarını, konferanslarını yakından takip ed...

Eskişehir, İnegöl, Bursa, Soma, Gönen, Biga, Çan, Çanakkale, İstanbul ve İzmir illerinde örgütlü Pomak Derneklerinin temsilcileri