Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'in Su Esareti Sona Erdi

17.5.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

başta Gaziemir olmak üzere Buca ilçelerinin tamamına, Karabağlar ilçesinin bir kısmına su verilemiyordu14 Mayıs Pazar günü Saat 22:00’den bu yana Gaziemir’de süren su esareti, sona erdi.  

14 Mayıs Pazar günü Tahtalı barajından İzmir’e su taşıyan 2 metre çapındaki boruda meydana gelen arıza nedeniyle,  başta Gaziemir olmak üzere Buca ilçelerinin tamamına, Karabağlar ilçesinin bir kısmına su verilemiyordu.

 Su arızasından habersiz, Pazartesi gününe başlayan yaklaşık 1,5 milyon İzmirli, 3 gün süreceği açıklanan su esaretine büyük tepki göstererek, millet üç günde uzay mekiği yapıyor, siz üç gündemi bir boruyu değiştireceksiniz diyerek, İzsu yetkililere tepki göstermişti. 

Başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmak üzere, su arızasının giderilmesi konusunda seferber olan İzsu ekipleri, su verileceği açıklanan saat 23:30 yerine, gün içersinde saat 13:00 sıralarında arızayı gidererek ,şebekeye su verilmesini sağladı, üç gün süren su esaretine son verdi.  

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Geceyi Tınaztepe Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde geçiren Yılmaz Ağırtaş, beyin damarlarındaki sıkışıklığın açılması için, durumunu takip eden doktorları tarafından am...

Yılmaz Ağırtaş, dün gece 01:00 sıralarında geçirdiği rahatsızlık sonucu Buca Tınaztepe Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesine kaldırıldı.

Yeni bir yıla başlıyoruz. Daha özgür, daha adil, savaşsız, sömürüsüz bir dünya bütün insanlığın, insanlık kadar kadim bir özlemi.

Gaziemir Net TV stüdyosunda çekimleri yapılan ve 80 dakika süren programında, Levent Çağlarsu’nun mizahi sorularını, Halil İbrahim Şenol’un espirili cevaplarını Gaziem...

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bundan otuz üç yıl önce Bulgaristan’da yaşanan bu acı olayları unutmanın mümkün olmadığını belirtti