Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'in Su Esareti Sona Erdi

17.5.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

başta Gaziemir olmak üzere Buca ilçelerinin tamamına, Karabağlar ilçesinin bir kısmına su verilemiyordu14 Mayıs Pazar günü Saat 22:00’den bu yana Gaziemir’de süren su esareti, sona erdi.  

14 Mayıs Pazar günü Tahtalı barajından İzmir’e su taşıyan 2 metre çapındaki boruda meydana gelen arıza nedeniyle,  başta Gaziemir olmak üzere Buca ilçelerinin tamamına, Karabağlar ilçesinin bir kısmına su verilemiyordu.

 Su arızasından habersiz, Pazartesi gününe başlayan yaklaşık 1,5 milyon İzmirli, 3 gün süreceği açıklanan su esaretine büyük tepki göstererek, millet üç günde uzay mekiği yapıyor, siz üç gündemi bir boruyu değiştireceksiniz diyerek, İzsu yetkililere tepki göstermişti. 

Başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmak üzere, su arızasının giderilmesi konusunda seferber olan İzsu ekipleri, su verileceği açıklanan saat 23:30 yerine, gün içersinde saat 13:00 sıralarında arızayı gidererek ,şebekeye su verilmesini sağladı, üç gün süren su esaretine son verdi.  

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Buca Gölet civarında ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarında etkisiyle büyüyor. Gökyüzünü kaplayan dumanlar şehrin birçok noktasından görülüyor.

Gaziemir’in 26 ayrı noktasında kurulan 273 sandıkta, yüzde doksana varan katılım ile olaysız, sorunsuz ve neşe içersinde oylarını kullandı, tercihlerini sandıklara yan...

Şu ana kadar her hangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı ilçemizdeki seçim sonuçlarını, sandıklar açılır açılmaz Gaziemir Net’ten öğrenebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda, tapulu arazisi ‘Doğal ve Ağaçlık Karakteri Korunacak’ alanda olmasına rağmen, yüzlerce zeytin ağacını izin almadan katleden hak sahiplerine dur di...

Bu yıl Ramazan kutlamalarında A.Arda meydanını en çok kullanan, adeta mesken tutan tek parti AKP Gaziemir İlçe oldu. AKP Gaziemir Gençlik Kolları üyesi gençler her gec...