Haber Üstü Reklam Alanı

İzmir'de Binlerce Emekçi Özgürlük Taleplerini Haykırdı

1.5.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sabahın erken saatlerinde, Konak Merkez Bankası önünde, Cumhuriyet, Basmane, Lozan, Montrö meydanlarında, Alsancak Metro istasyonu önünde bir araya emekçilerİşçi sınıfının birlik mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs İşçi Bayramı, İzmir’de binlerce emekçi haklarını, gençler, öğrenciler, emekliler, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri özgürlük taleplerini gün boyu haykırdı. 

VİDEOİzmir'de Binlerce Emekçi Özgürlük Taleplerini Haykırdı

Sabahın erken saatlerinde, Konak Merkez Bankası önünde,  Cumhuriyet, Basmane, Lozan, Montrö meydanlarında, Alsancak Metro istasyonu önünde bir araya emekçiler, birlik mücadele ve dayanışma gününe uygun bir duruş sergileyerek, Gündoğdu Meydanında buluştu. 

Gündoğdu Meydanında bir araya gelen 30 bin emekçi, ekonomik, sosyal ve siyasi taleplerini haykırarak sorunlarına çözüm bulunacak düzenin bir an hayata geçirmek için birlik ve mücadele ruhunu canlandırdı.

1 Mayıs Tertip komitesinin konuşmalarının ardından sahne Grup Moğollar’a, alanda bulunanlarda coşku ile eşlik ederek hep beraber şarkılarını söyledi halaylarını çekti. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP İzmir’de uzun yıllar partide çeşitli görevlerde bulunan eski İl Başkanvekili Zikri Dursun, son yolculuğuna uğurlandı.

Gaziemir’in amatör futbol mirasını alarak, Gaziemirgücü adı altında rant kapısına çevrilen, yüzlerce özverili kişilerin emekleriyle kurulan tesisler, yüz binlerce lira...

Yeni okula kayıt olacak tüm öğrenci velilerinden alınan, 150 liradan başlayıp, 500 liraya kadar varan zorunlu bağışların gölgesinde başlayan eğitim ve öğretim sezonund...

İzmir’in kurtuluş günü 9 Eylül, kentte büyük bir coşkuyla kutlandı. On binlerce İzmirli, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin akşam saatinde düzenlediği fener alayına kat...

İzmir’in 95. kurtuluş yıldönümü birbirinden renkli etkinliklerle kutlanacak.