Haber Üstü Reklam Alanı

İzmir'de Binlerce Emekçi Özgürlük Taleplerini Haykırdı

1.5.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sabahın erken saatlerinde, Konak Merkez Bankası önünde, Cumhuriyet, Basmane, Lozan, Montrö meydanlarında, Alsancak Metro istasyonu önünde bir araya emekçilerİşçi sınıfının birlik mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs İşçi Bayramı, İzmir’de binlerce emekçi haklarını, gençler, öğrenciler, emekliler, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri özgürlük taleplerini gün boyu haykırdı. 

VİDEOİzmir'de Binlerce Emekçi Özgürlük Taleplerini Haykırdı

Sabahın erken saatlerinde, Konak Merkez Bankası önünde,  Cumhuriyet, Basmane, Lozan, Montrö meydanlarında, Alsancak Metro istasyonu önünde bir araya emekçiler, birlik mücadele ve dayanışma gününe uygun bir duruş sergileyerek, Gündoğdu Meydanında buluştu. 

Gündoğdu Meydanında bir araya gelen 30 bin emekçi, ekonomik, sosyal ve siyasi taleplerini haykırarak sorunlarına çözüm bulunacak düzenin bir an hayata geçirmek için birlik ve mücadele ruhunu canlandırdı.

1 Mayıs Tertip komitesinin konuşmalarının ardından sahne Grup Moğollar’a, alanda bulunanlarda coşku ile eşlik ederek hep beraber şarkılarını söyledi halaylarını çekti. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Geceyi Tınaztepe Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde geçiren Yılmaz Ağırtaş, beyin damarlarındaki sıkışıklığın açılması için, durumunu takip eden doktorları tarafından am...

Yılmaz Ağırtaş, dün gece 01:00 sıralarında geçirdiği rahatsızlık sonucu Buca Tınaztepe Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesine kaldırıldı.

Yeni bir yıla başlıyoruz. Daha özgür, daha adil, savaşsız, sömürüsüz bir dünya bütün insanlığın, insanlık kadar kadim bir özlemi.

Gaziemir Net TV stüdyosunda çekimleri yapılan ve 80 dakika süren programında, Levent Çağlarsu’nun mizahi sorularını, Halil İbrahim Şenol’un espirili cevaplarını Gaziem...

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bundan otuz üç yıl önce Bulgaristan’da yaşanan bu acı olayları unutmanın mümkün olmadığını belirtti