Haber Üstü Reklam Alanı

Komünist Başkan: Bütün yoldaşlarımızı buraya davet

29.1.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye'nin tek Komünist Partili Belediyesi olan Ovacık İlçesi'nde kış aylarında Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve ilçe sakinleri Ovacık kayak tesisinde kayak keyfi yaparak zaman geçiriyorTürkiye'nin tek Komünist Partili Belediyesi olan Ovacık İlçesi'nde kış aylarında Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve ilçe sakinleri Ovacık kayak tesisinde kayak keyfi yaparak zaman geçiriyor. Belediye başkanı Maçoğlu, Ovacık'ın Komünist bir ilçe olduğunu, Türkiye'nin bir çok ilinden Ovacık'a gelenler olduğunu belirterek, "Burası Komünist bir ilçe, dolayısıyla herkesin bir ilgisi var. Gelip bu güzelliği yaşayıp memnun dönüyorlar. Ben bütün yoldaşlarımızı buraya davet ediyorum, gelip bu güzelliği bizimle birlikte yaşasınlar. 'İlçeyi yönetmek mi kaymak zor?' diye sorsanız ben kaymak zor diyorum" dedi. 

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde daha önce organik nohut, kuru fasulye ve bal üretimi yaparak bunu piyasaya süren Komünist Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, şimdi herkesi Türkiye'nin en iyi kayak pistlerinden biri olacak Ovacık ilçesindeki kayak pistine davet etti. Ücretsiz ulaşım ve düşük fiyatla içme suyu hizmetini sunan Komünist Belediye'nin ircaatları beğeni toplayan Belediye Başkanı Maçoğlu, geçen yıl halk ile birlikte ürettiği kuru fasulye ve nohutları 'Komünist organik ürünler' olarak piyasaya sürdüklerini, gelen talepler üzerine üretimi ve üretim alanlarını 2 katına çıkardıklarını söyledi. Halka yönelik beğenilen icraatlarıyla Türkiye gündemine gelen Ovacık Belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, bu kez ise herkesi kayak keyfi yaşamak için Ovacık ilçesine davet etti. 

Ovacık ilçesinin 3 kilometre yakınında bulunan kayak tesislerinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Komünist partili belediye başkanı Maçoğlu, Türkiyenin en güzel kayak tesisinin ve kayak pistinin Ovacık'ta olduğunu savunarak şöyle konuştu:

"Ovacık kayak tesisleri, Türkiye'nin en güzel kayak merkezidir. Bunu burada açık yüreklilikle söylüyorum inanmayan gelir görür ve bana hak verir. Bizler buraya hem eğlenmeye hem dinlenmeye geliyoruz. Tesislerin içinde her türlü imkan var, dışarıda kayanların yanı sıra içeride dinlenen ve masa tenisi oynayanlar var. Bende zaman zaman arkadaşlarla masa tenisi maçı yapmak için buraya geliyorum. Son üç gündür kar yağıyordu bugün hava açtı ancak inanılmaz bir fırtına var, buna rağmen buralar insan dolu fırtınaya rağmen insanlar bu tesise gelerek eğleniyor. Özelikle bu aylarda birçok ilde özellikle Elazığ, Malatya, Bingöl, İstanbul ve Ankara'dan buraya bu tesislere özelikle gelen insanlar var. Okulların yarı yıl tatiline girmesiyle bu sayı bu günlerde giderek artmış durumda. İlçe şu an yerli turistlerle dolu. Bende gelen misafirlerimizle birlikte zaman buldukça gelip kayıyorum bazen düşüyorum ama yinede kaymaya çalışıyorum." 

Belediye Başkanı Maçoğlu, ilçesinin Komünist bir ilçe olduğunu bu nedenle herkesin ilgisini çektiğini de ifade ederek, "Bu güzelliği yaşayıp memun dönüyorlar, ben bütün yoldaşlarımızı buraya davet ediyorum, gelip bu güzelliği bizimle birlikte yaşasınlar. ilçeyi yönetmek mi kaymak zor diye sorsanız ben kaymak zor diyorum bir kaç düşme denemesinden sonra artık kaymayı öğrendim güzel oluyor" dedi.

Kayak tesisinin ilçeye büyük katkı sağladığını ve 2 yıldır randımanlı çalıştığını söyleyen Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu, "Kış dönemi bizim en çok sıkıntı çektiğimiz dönem. Burada inanılmaz bir kar yağışı oluyor. Eskiden çok kar yağdığı için insanlar buranın çilesini çekemiyordu ve batı illerine göç ediyorlardı. Şimdi ise insanlar bırak göç etmeyi dışarıda olanlar gelip kayak yaparak keyfini çıkarıyor. Kayak tesislerinin açılması ile birlikte ilçeye gelen yerli turist sayısı kış aylarında çok fazla oldu ve esnafa halka ekonomik katkı büyük olmaya başladı. İnsanlar yaşamlarından memnun şu an ve bizde bu durum karşısında hizmetlerimizi daha da geniş alanlara yayıyoruz. Halk memnun ise biz mutlu oluyoruz. Farklı bölgelerden farklı insanlar geldikçe sosyal alandaki faaliyetler gelişiyor, sosyal ilişkiler artıyor ve bu güzel bir ortam yaratıyor"diye konuştu. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

103 yıl önce kazanılan bu zaferin Gaziemir kutlama programına çok sayıda vatandaş katıldı. Atatürk anıtına sırasıyla Gaziemir Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Gazie...

Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen geri döndürülemeyen Faik Aşıklar, genç yaşta aramızdan ayrıldı, tüm Gaziemir’i yasa boğdu.

35 M 8723 plakalı minibüs , A. Yavuz caddesinde sollama yasağının olduğu yerde, kasisli kavşağa 5 metre kala, yaptığı hatalı solama sonrası yolun karşısına geçmeye çal...

Her ne kadar, ellerimizi güzel bir şeyi ödüllendirmek için veya bir olayı protesto etmek için birleştirsek de toplumumuzun büyük bir kısmı haklı olup olmadığını sorgul...

, CHP İzmir İl Başkan Yardımcılığı da yapan Dr. Ülkümen Rodoplu, ile son günlerde sağlık yaşam konusunda Rodoplu’nun araştırmalarını, konferanslarını yakından takip ed...