Haber Üstü Reklam Alanı

Ana Sayfa / 

Tereyağ

11.2.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdırİzmir siyasetinin en sakin ilçeleri sıralamasında ilk üçün içinde sayılan Gaziemir, Nisan 2019 sonrası göreve başlayan yerel şahsım ben siyasetçi özentisinin icraatları; onursal koordinatörünün  bitip tükenmeyen ego, hırs, kibir ve kendini beğenmiş psikolojik sorunları sayesinde, siyasi tartışmaların yaşanmadığı, ülke gündemini meşgul etmediği, bir gün dahi geçirmez oldu.

Geçmiş dönemde bin bir emekle hayata geçirilen,  sosyal belediyeciliğe örnek gösterilen, Sağlık Bakanlığına ilham kaynağı olan Gaziemir Belediyesi; evde hasta ve yaşlı bakım projesini ekonomik israf olarak görmüş tam ortasından bölerek, yarı yarıya  indirmiştir. İlçemizde binlerce öğrencinin ücretsiz yararlandığı dershane hizmetini bir odaya girecek kadar küçülten yerel şahsım ben siyasetçisi özentisi ve onursal koordinatörün ekonomik savurganlığı, Gaziemir Belediye Meclisi Denetim Komisyonu incelemeleri sonucu gün yüzüne çıkmaya başladı.

Geçmiş dönemde ilçemizde gelir seviyesi düşük ailelere yardım eden Gıda Bankası Derneğini kapatan yerel şahsim ben siyasetçi özentisi ve onursal koordinatör,  gıda bankası yerine hayata geçirdiği sosyal market projesini, yurt dışından aldığı ihtişamlı bir yazılım programı ve görkemli bir açılış ile gelir seviyesi düşük ailelere hizmet vermeye başladı.

Hayata geçirilmek istenen gelir seviyesi düşük ailelere yardım edilmesi, ilçe halkının paylaşımlarının artması, gönüllülerin bağışı ile vücut  bulacak sosyal market açılışı, adeta yedi yıldızlı bir otel açılışı kadar ihtişamlı oldu. Bu açılış için  günlerce  çalışma yapıldığı ve ikram edilecek yiyeceklerin listesi, organizasyon firmalarına sunularak fiyat araştırılması gerçekleştirildiği tespit edildi.  Gelir seviyesi düşük aileler dışında herkesin davetli olduğu sosyal market açılışında davetliler,  karpuz mozerella, limon sorbeli kavun topları. fesleğenli bruschetta sos, çilekli magnolia, limon kremalı şekerpare, tortilla roll, peynir topları (gümüş görünümlü plastik kaşıklarda), beğendili misket köfte, mini paçanga böreği, pancarlı kısır gibi ‘Türk mutfağının’  vazgeçilmez menüleri ile ağırlandı.

Gaziemir de yaşayan gelir seviyesi düşük ailelere hizmet verecek sosyal market açılışını bizzat organize eden onursal koordinatör, açılaşa katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in elinden plaket alarak, verdiği emeğin karşılığını aldı. 

Sosyal market açılışında bağışçıların katkıları ile rafları dolduran temel gıda maddelerinin tutarından daha fazla 29.400 TL + KDV ile işi alan organizasyon firması,  gelir seviyesi düşük aile çocuklarının garsonluk hizmeti ile sosyal bir projenin açılışını hayata geçirdi. 

Şahsım ben siyasetçi özentisi ve onursal koordinatörün hayata geçirdiği  Yabo adındaki ilk sosyal projesini daha  kimseye anlatamamışken, sadece bağış severlerin katkıları ile kurulan ikinci sosyal projesi sosyal marketin de,  sürdürülebilirliği tartışılır.

Meclis üyelerine kahvaltı verdim adı altında, başkanlık kat mutfağını Tereyağ, Sucuk, Pastırma gibi kahvaltılık malzemeler ile dolduran yerel şahsım ben siyasetçi özentisi ve onursal koordinatör, AKP meclis grup sözcüsünün eleştirileri sonrası ‘ben pinti pomağım’,  terayağını şu meclis üyesi çok seviyor açıklamasında bulunmuştu. 

Tereyağ insan vücudu için önemli bir madde, fakat  fazlası zararlı. Tabi ki bir vücudun o yağı ne kadar zamanda yaktığı da çok önemlidir. Örneğin bir konu hakkında yalan söyleyip, o yalanınız ortaya çıkınca yağ gibi üste çıkmak için vücut yağ tüketir. Gün boyu beraber olduğun kişiye sürekli yağcılık yapmak için de, vücudunuzda yeteri kadar yağ  stoğu olmak zorunda. Yani tereyağ, sadece damak tadı olarak değil, hayatın her alanında kullanılmak üzere insan vücudunda olması gereken bir gıda maddesi olma gerçeğini de, ilçemiz kanıtlanmış oldu.            

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı