Haber Üstü Reklam Alanı

Ana Sayfa / 

Depresyondan Çık #EvdeKal

14.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır    Gidilen yol da önemli tabi de bulmak lazım. Önce; ne aradığını bileceksin, sonra da aradığını bulacaksın...

    Hikmetinden sual olmaz gidilen yolun. Ayrı bir tadı, ayrı bir hevesi vardır. Ama tam alamıyor işte tadını insan. Anlayamıyor ne olup bittiğini. Yürüdüğünle, hırpalandığınla kalıyorsun. Yolun sonu görülmüyorsa, o iş pek iyiye gitmiyor demektir. Dönmen lazım bunu anladığın zaman. Gitme daha öteye öteye... Avuntu yani gidilen yola yazılan yazılar, okunan şiirler. Açık olun biraz. En azından kendinize. Amaçsız çıkılmaz yola falan. Öylecene yalpalanıp durursun. Rüzgarda savrulur, denizin dibinde boğulursun..

    Arkadaşlıklar bitiyor, evlilik bitiyor, zaman bitip gidiyor zaman... Hep bu doğrultuda yapılan hatalardan ileri geliyor.  Çabalarken bitiyor amaçsız, kör kömbeldek çıkılan yollar... Hepsi hayatın bize kattıkları der gibisin. Yine bir avuntu cümlesi. Bak sen şu işe!  Ne çok katılacak boş alan varmış bizde de kat kat bitmedi... Bünyemiz pişmanlıklarla dolup taştı, biz hala silkelenip de kendimize gelemedik. 

    Savunma mekanizması üretmekten vazgeçin artık. İyice işin cılkını çıkardınız. Daha fazla üzülmek istemiyorsanız kestirip atın sizi yok yere yoran, üzen, mutsuz eden, ağlatan, içinizi kemiren ne varsa... Atın da kurtulun artık şu depresyon, bunalım halinizden. Hayat güzel, kuşlar uçuyor. Sağlığınız yerinde mi, karnınız tok sırtınız pek mi? Buna da şükür diyorsun da be güzel insan, neden o zaman boş yere üzüyorsun kendini. 

    Hobi yav hobi. Belki de eksik olan, seni arayıştan arayışa sokan şey hobi eksikliğindir. Krizi bazen fırsata çevirmek için önemli imkanlar sunar hayat bize. Hazır Covid- 19 döneminde evlere tıkılmışız. Düzenli bir hobi edinmenin zamanıdır belki şimdi. Eskilerden içinde kalan, ''ah imkanım olsaydı yapsaydım'' dediğin bir resim,  yemek, okumak istediğin bir kitap, izlemek istediğin bir film, araştırmak istediğin bir konu olmadı mı hiç? 

    He bir de hazır vaktin varken, bak bakalım bir etrafına neler yaşamışsın, neler yapmışsın bu zamana kadar. İyi misin sen, kötü mü? Kendine, etrafına, insanlığa faydan dokundu mu hiç? Tart yani şöyle bir kendini. Eğriyi doğruyu bulacak olgunluktasındır eminim.  Zararın neresinden dönersen kar sana ustam. Yaşın kaç olursa olsun, yaşadıkların birçok insana derstir bu hayatta. O nedenle diyorum sana ustam diye. Ama bil ki senin de etrafındaki her şeyden ders çıkaracak kabiliyetin var...

Gönül gözün açık olsun, sevgiyle, sağlıcakla kal...    

    

 

 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı