Haber Üstü Reklam Alanı

Ana Sayfa / 

'Gaziemir’in Tercihi Arda Mart’ın Sonu Bahar Olsun'

30.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi YazdırAday Adaylık süreci aylarca süren, heyecanı, renkliliği, tanıtımı bir başka yarışa sahne olan, hep beraberiz sözleri havada uçuşan, aday belirlenmesi ile bir kısmı yerine gelmiş, bir kısmı havada kalmış parti içi yarışların yaşandığı, aday belirlenmesi ile farklı bir renge bürünmüş 31 Mart yerel seçimlerine sadece 1 gün kaldı.

Hem AKP’de, hem CHP’si içersinde aylarca süren bu zevkli yarışı Gaziemirliler heyecanla takip etti. Partiler aday isimlerini belirlenmesi siyasi heyecan farlı bir heyecana büründü. Özellikle AKP kanadı CHP’nin aday isminin Halil Arda olarak açıklanması ile tam bir şok yaşadı. Geçtiğimiz bir yıl boyunca, A.Arda meydanında siyaset yapan, Gaziemirlilerin desteğini almak için çarşı meydanında iftar, sahur yemekleri, teravih namazı sonrası boyaz dağıtımları, iş, aş sözleri, bir ara evet Gaziemir’i ardımıza aldık umutları, CHP’sinin Gaziemir Adayı Halil Arda ismini açıklaması ile adeta uçtu gitti.

AKP Gaziemir Adayı Nazmi Yılmaz’ın, yıllardır uğruna mücadele ettiği Gaziemir Belediye Başkanlığına seçilme hayali, mücadelesi CHP’li meslektaşı Halil Arda ismi ile zora girdiği bilinci ile rotasını bu kez CHP’li küskünlere çevirmesine neden oldu. Nazmi Yılmaz, CHP’den Belediye Başkanlığına, meclis üyeliğine aday olmuş, listede yer almamış bir çok ismi bizzat telefon ile arayarak, sizlere haksızlık yapıldı, partiniz sizin tecrübenizden yararlanamadı, esasında siz listede yer almalıydınız gibi sözlerle, CHP içersinde küskünler yaratıp, onları örgütleyip, kendine desteğe çevirme gayreti ve çalışması, umutla başladığı bir sürecin, umutsuzlukla sonuçlanmasına neden oldu. Çünkü aday listesinde yer almayan Nazmi Yılmaz’ın aradığı CHP’liler, biz partiliyiz ve partimizin aday gösterdiği isimleri sonuna kadar destekliyoruz cevabı, bir oyunun bozulmasına neden oldu.

Aday adaylık yarışı çok renkli ve heyecanlı geçen CHP Gaziemir’de, aday adaylık sürecinde beni partim aday gösterirse, ben 31 Mart yerel seçimlerini rekor oyla kazanırım diyen Halil Arda ismi, Gaziemir’in yerelini adeta bir çırpıda sağcısı, solcusu ile bir bütün oldu, Halil Arda ismine sahip çıktı. Tam kırk yıldır Gaziemir yerel sol siyasetin hep içersinde yer almış, her zaman dünya görüşene ve partisine sahip çıkmış, Gaziemir’in ilk belediye başkanı Abdullah Arda’ın torunu, geniş aile yapısına sahip, biz iyi insanlarız sözcüğünü slogan haline getiren, aday açıklandığının ilk gününde, rekor oyla seçimleri kazanacağını ilan eder gibiydi.

Halil Arda isminin aday olarak netleşmesiyle, kısa bir süren seçim sürecine başlama adaptasyon problemini, çevresine verdiği dinamizm ve enerjisi ile aşmasını bildi. Kendisini isim olarak daha az tanıyan Sarnıç, Beyazevler, Aktepe, Emrez ve Binbaşı Reşat Bey Mahallelerinde yaptığı kahve toplantıları, esnaf ve ev ziyaretlerine ağırlık vererek tanınırlık oranını kısa sürede artırdı. Halil Arda isminde ve yaşamında yıpratılacak, eleştirilecek bir yer bulamayan iç ve dış siyasi rakipleri, ipe sapa gelmez dedikodular yayarak Arda’yı yıpratmaya çalıştı. Halil Arda, bu dedikodulara gülüp geçerek adeta güneş balçıkla sıvanmaz dedi ve yoluna devam etti. 

Halil Arda, geçtiğimiz günlerde CHP Gaziemir meclis adayları, gençlik ve kadın kollarını üyelerine verdiği kahvaltıda söylediği ‘ Arkadaşlar ben bile Halil Arda’yı değil, CHP’sini Gaziemir’de tekrar iktidar olması için çalışıyorum, hiç kimse Halil Arda’yı başkan yapmak için mücadele etmesin, hepimizin tek amacı var, o da CHP’sini tekrar Gaziemir’de iktidar olmasını sağlamaktır’ açıklaması, 1 Nisan’da Gaziemir’de her şeyin daha farklı olacağının göstergesi gibiydi. 

Yerel seçim çalışmaları sırasında, Sarnıç’ta, Aktepe’de, Emrez’de, Binbaşı Reşat Bey Mahallesi ve Gaziemir merkez’de, bir çok vatandaşın senin çalışmana gerek yok, sen seçimleri uzak ara kazandın şimdiden, git evine otur söylemleri ile moral bulan Halil Arda, bu söylemler daha çok çalışıp, daha fazla partili arkadaşını belediye meclisine taşıma adına gecesini gündüze kattı. Uzun zamandır hasret kalınan partililik bilinci ile partisine rekor oyla seçim kazandırma, İzmir’de açık ara kazanılan ilçeler arasında ilk üç içersinde yer alma çabası ile seçmene dokunan, onlarla bıkmadan usanmadan ikna edesiye kadar sohbet eden Halil Arda, elini sıkıp geçen siyasetçiler yerine, seçmenle konuşarak onlardan neden oy istediğini en ince ayrıntısına kadar anlatma çabası sonuç verdi.

CHP’nin Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda, düzenlediği toplantı ve mitinglerde halka sizlere başkan adayı olarak değil, seçilmiş bir belediye başkanı sorumluluğu ve bilinci ile sesleniyorum, sizlere hiçbir zaman yalan söylemedim, eğer yalan söylersem ben bir daha sizlerin karşınıza çıkamam sözleriyle sıradan bir siyasetçi olmadığını gösterdi. Geçmiş yaşam biçimi, yerel seçim çalışmaları sırasında söylediği söylemler, içtenliği ve yansıttığı samimi duyguları, onu tanımayan seçmene yansıtan Halil Arda’nın, mutlu sona ulaşmasına, yüz yıl sonra talip olduğu dedesinin koltuğuna oturmasına, artık saatler kaldı.

Mart’ın Sonu Bahar, Gaziemir’in Tercihi Arda Olsun….

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı